Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lulzim Basha mbledh në selinë e PD deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit, çfarë pritet të diskutohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pasditen e sotme do të mbledhë në selinë e PD-së deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Në këtë takim pritet të diksutohet strategjia që do të ndjekë PD, pasi Basha është shprehur se nuk do i njohë zgjedhjet e 25 prillit sepse janë manipuluar.

Deri më tani vetëm kryetari i PAA-së, Agron Duka, ka dalë kundër Bashës, duke u shprehur se opozita duhet ta gjejë gabimin te vetja për humbjen në zgjedhje.

Ndërkohë Partia Demokratike ka dërguar në SPAK materialet që sipas tyre vërtetojnë se Partia Socialiste ka bërë krime zgjedhore, duke filluar nga shit-blerja e votës dhe deri te manipulimi i fletëve të votimit.

Kujtojmë se Partia Demokratike arriti të marrë 59 deputetë në zgjedhjet e 25 prillit, por disa prej tyre ajnë aleatë, kryetarë të partive të tjera.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img