Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Lulzim Basha: Juristët e rinj e kuptojnë se mungesa e drejtësisë e ka çuar vendin në këtë situatë, ne do të luftojmë korrupsionin

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e90cfaf56c2e69fbb31ed17bd63fe803

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha një bashkëbisedim me disa studentë të Fakultetit të Drejtësisë u shpreh se juristët e rinj e kuptojnë se mungesa e drejtësisë e ka çuar vendin në këtë situatë që është sot.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shprehet se PD së bashku me të rinjtë do të sjellë ndryshim duke luftuar korrupsionin dhe duke ndërtuar Shqipërinë e punës dhe dijes.

“Juristët e rinj e kuptojnë mirë se mungesa e drejtësisë, e ka çuar vendin në këtë situate. Bashkë me të rinjtë shqiptarë do të sjellim ndryshim, do të luftojmë korrupsionin dhe do të ndërtojmë Shqipërinë e punës, dijes, konkurrencës së ndershme dhe meritokracisë”, shkruan Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img