Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Lulzim Basha i bindur për vettingun e politikanëve: Që pushteti t’u kthehet qytetarëve dhe pandëshkueshmëria të marrë fund

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedemokrati Lulzim Basha nuk heq dorë nga kërkesa e opozitës për vettingun në politikë. I bindur se është vendimi i duhur, Basha shkruan pasditen e kësaj të shtune se në sytë e mbarë botës Shqipëria shihet si një shtet i kapur nga korrupsioni.

“Në sytë e shqiptarëve dhe mbarë botës, Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni, ku fuqia e pushtetit rritet, ndërsa mirëqenia e qytetarëve vetëm bie”, shkruan kreu i PD në Tëitter, duke iu referuar raportit për indeksin e zbatimit të ligjit, sipas të cilit vendi ynë renditej i fundit në Europë.

“Që pushteti t’u kthehet qytetarëve, duhet të marrë fund pandëshkueshmëria e politikanëve të korruptuar, duhet pastruar politika nga abuzuesit që janë pasuruar në kurriz të qytetarëve, duhet një orë e më parë #vettingnëpolitikë”, shton ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img