Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Lulzim Basha i beson kritikut të tij postin e rëndësishëm, e emëron drejtues politik në Berat

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e8759ceba34d19d8aba125bc2d6b6c0

Tomorr Alizoti, anëtar i Kryesisë së PD, do të jetë drejtues politik i Qarkut të Beratit.

Burime nga selia blu bëjnë me dije se “kritiku” i Bashës, pas zgjedhjeve të 2017, do të drejtojë Qarkun e Beratit në zgjedhjet e 25 prillit 2021. Më vonë, Alizoti u bë anëtar Kryesie në PD dhe drejtor i departamentit për të përndjekurit.

Tomor Alizoti ka shërbyer më parë si diplomat, ku ka ushtruar detyrën e Sekretarit të Parë për 4 vite në ambasadën e Shqipërisë në Berlin. Ai ka spikatur në debatin publik dhe mediatik dhe është autor i dhjetëra shkrimeve, analizave dhe editorialeve.

– Më herët, janë emëruar drejtues politikë në qarqe:

1- Helidon Bushati, drejtues politik i PD në Shkodër;
2- Bujar Leskaj, drejtues politik i PD në Vlorë;
3- Enkelejd Alibeaj, drejtues politik i PD në Fier;
4- Mark Marku, drejtues politik i PD në Lezhë;
5- Gazment Bardhi, drejtues politik i PD në Elbasan;
6- Edmond Spaho, drejtues politik i PD në Korçë;
7- Shelal Mziu, drejtues politik i PD në Dibër;
8- Edi Paloka, drejtues politik i PD në Durrës;
9- Tomorr Alizoti, drejtues politik i PD në Berat (sot).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img