Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Lulzim Basha dorëzon formularin e kandidimit për kreun e PD-së, përballë do të ketë 4 rivalë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lulzim Basha ka dorëzuar formularin e kandidimit për të garuar për kreun e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 13 qershorit.

Përballë Bashës do të jenë 4 rivalë: Edith Harxhi, Ibsen Elezi, Fatbardh Kadilli dhe Lisandër Hoxha. Ky i fundit së bashku me elezin priten që nesër të dorëzojnë formularin në Kryesinë e PD-së.

Ditën e dielë në orën 18:00 do të mblidhet Kryesia e Partisë Demokratike dhe do të vendosë për kandidatët.


Më shumë

spot_img
spot_img