Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Lulzim Basha dhe Aurela vizitojnë ekspozitën e piktorit të njohur Gazmend Leka: Mos e humbisni!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, së bashku me bashkëshorten, Aurelën, kanë vizituar ekspozitën “Dhe yjet rrinë e vështrojnë” nga mjeshtri dhe njëkohësisht profesori Gazmend Leka.

Përmes një postimi në Facebook, ish-kreu i PD shkruan se përmes portreteve të endacakëve dhe njerëzve të vuajtur të qytetit, me ngjyra zymtësie që dhembin, profesor Leka bën bashkë në tablo njerëzoren dhe hyjnoren.

“Kënaqësi të vizitoja bashkë me Aurelën, ekpozitën “Dhe yjet rrinë e vështrojnë” nga mjeshtri dhe profesori Gazmend Leka, edhe në shoqërinë e prof. Taulanda Jupi.

Përmes portreteve të endacakëve dhe njerëzve të vuajtur të qytetit, me ngjyra zymtësie që dhembin, prof. Leka bën bashkë në tablo njerëzoren dhe hyjnoren.

Mos e humbisni këtë ekspozitë kaq të veçantë!”, shkruan Basha.

Më shumë


spot_img

spot_img