Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Lulzim Basha: Asgjë nuk më është dhuruar! Më kanë dhënë vetëm luftë, edhe nga brenda partisë kur kemi qenë në pushtet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedmeokrati Lulzim Basha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se jeta e tij politike përshkruhet vetëm nga gara, teksa shtoi se asgjë nuk i është dhuruar.

Sipas tij, atij i kanë dhuruar vetëm luftë, madje edhe nga brenda partisë kur Partia Demokratike ka qenë në pushtet.

“Unë vij nga një familje e cila nuk ka asnjë lidhje me Partinë e Punës së Shqipërisë, zero lidhje. Kaq! Unë jam i zgjedhur me një anëtar një votë me 13 qershor 2021. Më 22 korrik 2017, më 22 korrik 2013. Unë jam zgjedhur në votë të drejtpërdrejtë kundër kryeministrit aktual në bashkinë e Tiranës. Unë kam kryesuar listën e Elbasanit dhe kam dhënë rezultatin historik për Partinë Demokratike me 7 deputetë nga 14 deputetë që kishte qarku i Elbasanit.

Ndërsa para tyre jam zgjedhur në mazhoritar drejtpërdrejt kundër një prej figurave më të fuqishme të atëhershme të qeverisë Nano, sot ministër në qeverinë Rama, Arben Ahmetaj me 6 muaj stazh në politikë në Shqipëri. Jeta ime politike ndryshe nga çfarë e përshkruajnë armiqtë e Partisë Demokratike, kundërshtarët e Partisë Demokratike, por edhe ata që i shkojnë prapa avazit, përshkruhet vetëm nga gara. Asgjë nuk më është dhuruar. E vetmja gjë që më është dhuruar është luftë. Luftë nga kundërshtari politik, luftë edhe nga brenda partisë edhe kur kemi qenë në pushtet”, tha Basha.

Më shumë
spot_img
spot_img