Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
4.6kmh
40 %
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

LULJETA BOZO, emri i dashur për shqiptarët në kontributin pas tërmetit të nëntorit 2019, përzgjidhet nga EDI RAMA për deputete

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

837430ed2326c0413b8acaf888e244c2

Inxhinierja Luljeta Bozo është ftuar nga kryeministri Edi Rama për të qenë pjesë e listës së Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit të këtij viti.

Burime nga selia rozë thonë për newsbomb.al, se oferta e Ramës ndaj inxhinieres është bërë për shkak të performancës dhe imazhit të treguar prej saj, sidomos pas rënies së dy tërmeteve të njëpasnjëshme në shtator dhe nëntor të 2019.

Luljeta Bozo, me qetësinë e saj dhe argumentat e forta dha qetësi dhe siguri për shqiptarët e tronditur.

Vetë inxhinierja Bozo e ka pranuar kandidimin ne emër të Partisë Socialiste.

Këto janë ditët e fundit që lideri socialist është duke punuar me krerët e qarqeve për përcaktimin e listës përfundimtare që do të dorëzohet në KQZ pas 3 ditësh, në datën 8 mars.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img