Lulja që çel një herë në vit natën dhe vyshket në mëngjes (Foto)

Publikuar tek: bota, më 19:02 23-10-2016 Lulja që çel një herë në vit natën dhe vyshket në mëngjes (Foto)

Cereusi që lulëzon natën (Selenicereus grandiflorus) është lulja e rrallë e një kaktusi që çel vetëm një herë në vit gjatë natës dhe vyshket në mëngjes.

Petalet e lules janë të bardha ndërsa në disa raste kanë një nuancë të verdhe. Lulja e veçantë ka tërhequr vëmendjen e mjaft piktorëve dhe poetëve përgjatë historisë.

sfw4fsdfsdfsdfnshot_1.jpg

asdqdfqfe4fggg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shërbyesi i çajit në Pakistan siguron karrierën si model pas kësaj foto virale në internet
Mijëra myslimanë vërshojnë në rrugët e Romës, kundër mbylljes së Xhamive »
Article Logic
Execution time: 0.012069940567017
array(1) { ["section"]=> string(68) "lulja-qe-cel-nje-here-ne-vit-naten-dhe-vyshket-ne-mengjes-foto-57161" }