Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E premte, 30 Korrik, 2021

“Lul Basha e ka fajin”, zbardhen përgjimet e grupit që bënte teste false për Covid: O idiot, o plehrë, të puq…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

15 urdhër-arreste janë firmosur nga Prokuroria e Tiranës, pas një kallëzimi të bërë nga pronari i një rrjeti laboratorësh për analiza private në Tiranë.

Në pranga kanë rënë 3 mjekë, disa pronarë agjencish udhëtimesh në kryeqytet dhe disa sekserë. Ndërkohë mediat kanë bërë të mundur zbardhjen e bisedave mes personave të përfshirë në këtë histori.

Më poshtë është një bisedë-përgjim i realizuar mes Ronald Karricës dhe një tjetër personi të identifikuar si Klodian Muharremi i shënuar në telefon me emrin KLSH.

Në biseda të ndryshme i kërkon për të bërë tamponë duke i dhënë orën e daljes, emrat e personave dhe emrin e laboratorit. Komunikimi ka qenë i shtrirë në kohë që prej fillimit të vitit.

Biseda:

16/02/2021, 8:53 am – Rmedia: Mirmjes

22/02/2021, 10:41 am – Rmedia: (shenje shtangisti)

05/03/2021, 10:27 am – KLSH: Per rripin

07/03/2021, 4:15 pm – KLSH: Mi silll ke puna

07/03/2021, 4:15 pm – KLSH: Dhe te jap ndonje gje

07/03/2021, 4:15 pm – KLSH: Ok

07/03/2021, 4:16 pm – KLSH: Sa fotokopje jane

07/03/2021, 4:54 pm – Rmedia: Legen

07/03/2021, 4:54 pm – Rmedia: (habitet)

07/03/2021, 4:54 pm – Rmedia: Lul basha e ka fajin

07/03/2021, 4:55 pm – KLSH: Ke puna

07/03/2021, 4:55 pm – KLSH: Ok

07/03/2021, 4:55 pm – Rmedia: Pffff

14/03/2021, 7:44 pm – KLSH: Missed voice call

18/03/2021, 11:52 am – Rmedia: Jam tu bo grafi ne filen

18/03/2021, 9:26 pm – KLSH: Ok

18/04/2021, 10:50 pm – Rmedia: Pasdite

18/04/2021, 10:50 pm – KLSH: Po

18/04/2021, 10:50 pm – KLSH: Drek

18/04/2021, 10:50 pm – Rmedia: Ok

19/04/2021, 11:12 am – KLSH: Ti kesh gati

20/04/2021, 3:25 pm – KLSH: Per kete burre e grua jane keto orare

20/04/2021, 3:23 pm – KLSH: Missed voice call

20/04/2021, 3:25 pm – KLSH: Missed voice call

20/04/2021, 4:22 pm – KLSH: Ja ti them

20/04/2021, 4:39 pm – Rmedia:

20/04/2021, 4:39 pm – Rmedia: Id

20/04/2021, 4:39 pm – KLSH: Po ja te mi nisi

20/04/2021, 4:40 pm – KLSH: O vlla

21/04/2021, 12:50 pm – KLSH: Per gjys ore me duhen te lutem me ben nderin me te madh qe te mbylle letrat e shpis

21/04/2021, 1:15 pm – Rmedia: Kartën tate

21/04/2021, 1:15 pm – Rmedia: Ma ço

21/04/2021, 1:51 pm – KLSH: Ta paca borxh se me ke mbaru hallin per zotin

07/05/2021, 1:44 pm – Rmedia: Gati e ke

07/05/2021, 1:52 pm – KLSH: Ok

07/05/2021, 1:52 pm – KLSH: Ja se do vi ta mare

07/05/2021, 1:52 pm – Rmedia: JAM TE PANORAMA

07/05/2021, 1:52 pm – Rmedia: PO PIJ BIRRE

14/05/2021, 11:54 am – KLSH: Ap dje ne oren 6 me sot ne oren 7

18/05/2021, 2:44 pm – KLSH: Beje se erdha

18/05/2021, 2:44 pm – KLSH: Per 10 min jam aty

21/05/2021, 12:05 pm – KLSH: Ap me dt 23 ora 11 i mengjesit

Dalja me dt 24 ora 12 i mengjesit

21/05/2021, 3:00 pm – KLSH: Aplikimi dje me dt 20 ora 6 i mbasdites dalja sot me dt 21 ora 7 i mbasdites

25/05/2021, 12:06 pm – Rmedia: L.H.

25/05/2021, 12:07 pm – Rmedia: Shife ça ka. Nqs ka doktorr aty të ta thotë se për ça bëhet fjalë.

25/05/2021, 12:31 pm – KLSH: Nuk ka ardh akoma

25/05/2021, 12:31 pm – KLSH: Keetu

25/05/2021, 1:01 pm – Rmedia: Po tani

25/05/2021, 1:01 pm – Rmedia: A ka ardh

25/05/2021, 1:21 pm – KLSH: Ja ta shof

25/05/2021, 1:34 pm – Rmedia: Shife ça ka

25/05/2021, 3:28 pm – Rmedia: Si kanë dalë

25/05/2021, 3:28 pm – KLSH: Sjan keq

25/05/2021, 3:28 pm – KLSH: Po qeka me probleme me veshkat

25/05/2021, 3:28 pm – Rmedia: Aha

25/05/2021, 3:29 pm – Rmedia: Si do i bëhet

25/05/2021, 5:16 pm – Rmedia: Lali

25/05/2021, 5:17 pm – Rmedia: Të tha gjë diamanti i veshkave

25/05/2021, 5:17 pm – Rmedia: Nqs se ke pyet

25/05/2021, 5:17 pm – Rmedia: Ma pyet pak

26/05/2021, 1:17 pm – Rmedia: Ma kujtove…

26/05/2021, 1:18 pm – Rmedia: Diamantin

26/05/2021, 1:18 pm – KLSH: Po

26/05/2021, 1:18 pm – KLSH: Sme ka dhen prgj

26/05/2021, 1:18 pm – Rmedia: Ok

27/05/2021, 10:30 am – Rmedia: Kur

27/05/2021, 10:34 am – KLSH: Duka certifikata

27/05/2021, 10:34 am – KLSH: Llogarit sikur e kan bo para dy javesh

27/05/2021, 10:37 am – KLSH: Fajzerin

04/06/2021, 8:19 pm – KLSH: Ma nis pdf shikoje mire

04/06/2021, 8:35 pm – KLSH: O idjot

04/06/2021, 8:35 pm – KLSH: Ja nisa ate

04/06/2021, 8:35 pm – KLSH: Une

04/06/2021, 8:36 pm – Rmedia: SKA PRB

04/06/2021, 8:36 pm – Rmedia: OK JANE TE DYJA

04/06/2021, 8:36 pm – Rmedia: PUQ

04/06/2021, 8:37 pm – Rmedia: SKANE DYSHIME

04/06/2021, 8:37 pm – KLSH: E di

05/06/2021, 9:29 pm – KLSH: Dt poshte veja 21 prill

05/06/2021, 9:30 pm – KLSH: Sikurnka dal me dt 21 prill

06/06/2021, 1:41 am – KLSH: <Media omitted>

06/06/2021, 1:41 am – KLSH: Ma printo pak kete

06/06/2021, 1:52 am – Rmedia: Nesër

10/06/2021, 5:19 pm – KLSH: Mi bej nje printim dhe mi mbaj aty se do vi ti mare

12/06/2021, 11:36 am – KLSH: Ap dje ne oren 6 mbasdite dalja sot ne oren 7 mbasdite

12/06/2021, 12:33 pm – Rmedia: Ku je

12/06/2021, 12:33 pm – KLSH: Ma nis pdf

12/06/2021, 12:33 pm – KLSH: Ne shpi jam

12/06/2021, 12:33 pm – KLSH: Hajde po dush

12/06/2021, 12:33 pm – KLSH: Pim nje kafe

12/06/2021, 12:33 pm – KLSH: Ma nis se po pret

12/06/2021, 12:33 pm – KLSH: Se harrova te them qe e du pdf

12/06/2021, 12:33 pm – Rmedia: Aha ok

12/06/2021, 12:42 pm – Rmedia: Erdha

12/06/2021, 1:02 pm – KLSH: A je tu ardh o majmun

12/06/2021, 1:02 pm – KLSH: O legen

12/06/2021, 1:02 pm – KLSH: O pler

12/06/2021, 1:09 pm – Rmedia: 1 min aty

12/06/2021, 1:09 pm – KLSH: Po po ti 1 min e ke 3 ore

12/06/2021, 1:12 pm – Rmedia: Te shpia jote

12/06/2021, 1:12 pm – KLSH: Dola

12/06/2021, 2:13 pm – KLSH: Ap sot dt 12ora ora 1 i drekes

Dalja neser dt 13 ora 2 i drekes Pdf

12/06/2021, 2:20 pm – KLSH: Po po

12/06/2021, 3:38 pm – KLSH: Aty ku thot diarre renise ne peshe shtoi dhe epilepsi

14/06/2021, 8:43 pm – KLSH: Ap sot me dt 14 ora 1 i drekes

Dalja me dt 15 ora 2 e pak i drekes

14/06/2021, 8:44 pm – KLSH: Bei dhe te vi ti mare

15/06/2021, 12:40 am – Rmedia: SHIFI

15/06/2021, 9:03 am – KLSH: Ap me 14 ora 6 darkes

Dalja sot me 15 ora 7 darkes

15/06/2021, 9:03 am – KLSH: Mi sill ke puna

15/06/2021, 9:03 am – KLSH: Per 1 ore

15/06/2021, 9:20 am – KLSH: I dua

16/06/2021, 5:02 pm – KLSH: Aplikimi 20 maj

16/06/2021, 5:02 pm – KLSH: E dua karton

19/06/2021, 5:59 pm – KLSH: Ap sot me 18 ora 6 mbasdite

Dalja me dt 19 ora 7 mbasdite

19/06/2021, 5:59 pm – KLSH: E dua nga ora 7 darke

19/06/2021, 5:59 pm – KLSH: Kete.

Mësohet se ka qenë vetë pronari i rrjetit të laboratorëve “GENIUS LAB”, Besnik Cullahaj, i cili ka bërë kallëzim në Prokurorinë e Tiranës pasi, mjekët që punonin në klinikën e tij kishin ngritur një bazë për falsifikimin e testeve të covid-19, që përdoreshin për dërgimin e udhëtarëve jashtë vendit. Në këmbim të rezultateve të falsifikuara të testeve të covid-19, mjekët merrnin nga 30-40 euro. Dy mjekët e arrestuar janë Marinela Kalaja dhe Klodian Muharremi.

Emrat e arrestuarve në kuadër të këtij operacioni:

1- Klodian Muharremi me profesion mjek laborant pranë QSUT
2- Eltjon Kola lindur ne Puke dhe banues ne Tirane
3- Klodjan Krasniqi, lindur dhe banues ne Tirane
4- Blerim Cibaku, lindur ne Diber dhe banues ne Tirane
5- Erlind Prenga, lindur ne Gojan i Madh dhe banues ne Tirane
6- Marinela Kalaja, Mjeke prane kompanisë FarmaNet
7- Artur Dani, lindur ne Kruje dhe banues ne Tirane
8- Alfred Cani, lindur ne Çidhën dhe banues ne Tirane
9- Igli Çela inxhinier ne Oshee, lindur ne Librazhd dhe banues ne Tirane
10- Mario Bicja, lindur dhe banues ne Tirane
11- Xhuliano Senko i, lindur ne Mukaj dhe banues ne Tirane
12- Ervin Hoxha, lindur dhe banues në Tiranë
13- Tauland Kamberi, lindur në Peshkopi dhe banues në Tiranë
14- Eraldo Kalemajm lindur në Fier dhe banues në Fier
15-  Ermir Koçi, lindur dhe banues ne Tiranë.

Më shumë

spot_img
spot_img