Tirana
clear sky
12.3 ° C
12.3 °
12.3 °
67 %
1.6kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
22 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

Lul Basha del në deklaratë mes duartrokitjesh: Edhe një orë na ndan nga shpresa për një Shqipëri më të mirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë në një deklaratë për media 1 orë para përfundimit të procesit të votimit.

Ai u ka kërkuar qytetarëve shqiptarë të dalin dhe të votojnë, si dhe të inkurajojnë qytetarët e tjerë që të bëjnë detyrën duke hedhur votën e tyre.

Deklarata e Bashës është mbyllur me duartrokitje nga të rinjtë e Partisë Demokratike.

“Kjo është një ditë e mrekullueshme për vendin tonë, një ditë e jashtëzakonshme për demokracinë tonë. Kemi edhe një orë mundësi për të votuar. Nëse nuk keni votuar akoma, merreni këtë mundësi, dilni nga shtëpitë tuaja dhe votoni për fëmijët dhe familjen tuaj, për të ardhmen e shtëpisë. Nëse keni votuar, faleminderit! Trokisni te dikush që nuk ka votuar, merreni, kërkojini të bëjnë edhe ai apo ajo detyrën,
Është dita kur të gjithë së bashku do ndërtojmë një Shqipëri të shpresës dhe të ardhmes për çdo shqiptar. Edhe një orë për të marrë fatin tonë në dorë. Dilni dhe votoni”, tha Basha.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img