Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Luiza Gega nuk fsheh emocionet: Jam lodhur për të shkuar deri këtu, ia dola dhe shpresoj…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Luiza Gega po mban lart flamurin e Shqipërisë në Lojërat Olimpike të Tokyos.

Atletja ia doli të shkojë në finalen e madhe (4 gusht), pasi u rendit e pesta në baterinë e dytë, në kohën 9:23:85. Kjo arritje është historike, e të tillë e cilëson edhe vetë ajo, me anë të një postimi në rrjetet sociale. Gega nuk lë pa përmendur rrugëtimin e vështirë, sakrificat dhe mundin. Shkrimi mbyllet me një falenderim për trajnerin Taulant Stermasi.

Postimi:

Thjesht nje vajze ne finale te LOJRAVE OLIMPIKE #tokyo2020 “

Dhe ku per here te pare sporti i Atletikes shkon ne nje finale Olimpike .

Uroj shune ta kem kemben e mbare!!!

Sa shume do te thote kjo per mua, doja te kisha nje kujtim te bukur nga keto lojra dhe ja dola.

Jam lodhur shume per te qene ketu, por kur ti e realizo ate qe do çdo lodhje ja vlen, dhe emocionet qe merr nuk mund ti blesh me asgje.

Faleminderit pa mase te gjitha urimet qe me keni derguar.

Dhe faleminderit nga zemra te gjithe ato qe mbeshteten rrugetimin tim dhe besuan te une ne #tokyo2020

My coach @taulantstermasi

Më shumë

spot_img