Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
1.5kmh
40 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Luiza GEGA mban fjalën, rekord i ri dhe medalje e artë për Shqipërinë në “Lojërat Mesdhetare”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Luiza Gega nuk di të ndalet. Atletja shqiptare ka përfunduar e para në garën e 3000 metrave me pengesa, që u mbajt në Lojërat Mesdhetare.

Kështu Shqipëria siguron medaljen e dytë të artë në Oran të Algjerisë, pasi e kishte fituar të parën në sportin e mundjes. Gega me kohën 9:14.29 vendosi rekord të ri kombëtar, të cilin e mbante vetë më parë.

albsig

Atletja shqiptare e kishte paralajmëruar suksesin dhe medalja erdhi. 4 vite më parë kishte bërë të njëjtën gjë në “Lojërat Mesdhetare”, duke u renditur e para. Vitet kalojnë dhe Gega vazhdon të bëjë krenar vendin e saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img