Luiza Gega na nderon në Amsterdam, sfidon rivalet dhe motin

Publikuar tek: sport, më 12:30 09-07-2016 Luiza Gega na nderon në Amsterdam, sfidon rivalet dhe motin

Suksesi kuqezi vjen edhe nga atletika, madje shumë bindshëm. Atletja e garave të gjata, Luiza Gega, ka zënë vendin e parë në baterinë e dytë gjysmëfinale dhe renditet e para në klasifikimin e përgjithshëm të garës 3000 metra me pengesa, me kohën 9’38’87.

Një sukses i madh për këtë sportiste, që jo vetëm ka sfiduar rivalet e saj të forta në garë, por edhe kushtet e këqija atmosferike, pasi është garuar në një temperaturë prej 14 gradë celsius në Amsterdam. Gega pretendon medalje dhe trajneri i saj, Taulant Stërmasi, është shumë optimist. Rivalet e shqiptares janë shumica medaliste, por gjendja e mirë e Luizës bën që pretendimet të jenë të mëdha në finale. Forca Luiza!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010150909423828
array(1) { ["section"]=> string(60) "luiza-gega-bishe-ne-amsterdam-sfidon-rivalet-dhe-motin-46035" }