Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasadorët e BE-së zbarkojnë në Elbasan, ja kë pritet të takojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, së bashku me ambasadoren franceze Elisabeth Barsacq dhe ambasadorin gjerman Peter Zingraf, kanë mbërritur në Elbasan për të zhvilluar një takim me kandidatët për deputet në këtë qark.

Ata do të takohen me Taulant Ballën, Gazmend Bardhin dhe Rudina Hajdarin.

“Fatkeqësisht, një takim me Lëvizjen Socialiste për Integrim në Elbasan nuk u bë e mundur”, njoftojnë ambasadorët.

Kjo ka ndodhur pasi kandidatja e LSI-së në Elbasan, Monika Kryemadhi ka pasur një axhendë shumë të ngarkuar për ditën e sotme.

Ambasadorët do të zhvillojnë një takim me kandidaten për deputete të “Nismës Thurje”, Rudina Hajdari.

Deputetja po vijon me fushatën e saj në qytetin e Elbasanit ku edhe po kandidon.

Më pas mësohet se ambasadorët do të japin rreth orës 12:30 një deklaratë për mediat.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img