Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Luigi Soreca mesazh shqiptarëve: Më 25 prill, ju keni fuqinë të vendosni! Zgjidhni të preferuarin tuaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Soreca, u është drejtuar qytetarëve shqiptarë me një video-mesazh për zgjedhjet e 25 prillit. Sipas Sorecës, të dielën qytetarët do të vendosin se kush do t’i përfaqësojë në parlamentin e ardhshëm.

“Të dashur miq, sot është fundi i fushatës elektorale në Shqipëri. Nesër është një ditë heshtje dhe reflektimi. Prandaj do të doja të shfrytëzoja rastin për të drejtuar një mesazh përpara ditës së zgjehdjeve. Më 25 prill ju keni fuqinë të vendosni se kush do ju përfaqësojë në parlamentin e ardhshëm, kush do t’i bëjë liogjet që do të ndikojnë në jetët tona dhe kush do të vendosë për reformat e nevojshme për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian”, thotë ambasadori.

Më tej, diplomati i BE se në këto zgjedhje qytetarët kanë të drejtë të zgjedhin kandidatin e tyre të preferuar. “Në këto zgjedhje, fuqia juaj qëndron gjithashtu te zgjedhja e kandidatit të preferuar që t’ju përfaqësojnë”, thotë ai ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img