Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Luigi Soreca jep lajmin e madh: Nga 1 korriku ZERO tarifë për ROAMING në Ballkanin Perëndimor, mjafton të keni vetëm bateri në telefonin tuaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së në Shqiëpri, Luigi Soreca, ka njoftuar se duke filluar nga 1 korriku, qytetarët e Balkanit Perëndimor, përfshirë Shqipërinë, do të kenë zero tarifë për Roaming.

Ai thotë se qytetarët e rajonit duhet të kenë vetëm diçka në mendje, të mbajnë celularin të karikuar.

“Nga 1 korrik 2021 Tarifat Zero Roaming në Ballkanin Perëndimor, Përfshihet #Shqipëria! #RoamFree!

Duhet të keni vetëm një gjë në mendje: të keni bateri të plotë në telefonin tuaj. Pra, qëndroni të karikuar!

Ky projekt është financuar nga Bashkimi Evropian dhe mundësuar nga @rccint”, shkruan Soreca.

Më shumë

spot_img
spot_img