Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

‘Luftë torturuese’ me flakët në Shëngjin, vihet nën kontroll zjarri I FRIKSHËM

spot_img

Lajme të ngjashëm

5820e11bef19d8b6fdb2e19ecfba3bc3

Zjarri që vazhdon prej mbrëmjes së të enjtes në Shëngjin po vihet nën kontroll nga forcat zjarrfikëse dhe të Emergjencës Civile.

Shirat e rënë mbrëmjen e djeshme favorizuan kontrollin e flakëve, përhapja e të cilave rrezikonte djegien e banesave dhe po i afrohej portit të Shëngjinit. Për përballimin e situatës në terren ndodhen efektivë të forcave zjarrfikëse nga Tirana, Shkodra dhe Mirdita.

Deri tani, zjarret në Gjirokastër dhe Shëngjin ishin vatrat më të rrezikshme të ndezura në këtë stinë të verës. Kreu i Shtetit Ilir Meta u bëri apel organeve përgjegjëse për mobilizim të plotë dhe përballim me sukses të situatës së ndezjes së zjarreve gjatë verës në Shqipëri.

Më shumë

spot_img