Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Luftë” në mes të detit, ndalohet me helikopter dhe snajper gomonia me drogë nga Shqipëria

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia greke dhe seksioni i ruajtjes së kufirit kanë përmbyllur mbrëmjen e sotme një mega-operacion antidrogë.

albsig

spring

Mësohet se është ndaluar një gomone që po transportonte drogë nga Shqipëria.

Në bordin e gomones kanë qenë 1 shtetas shqiptar, 1 grek dhe 1 turk, teksa nuk bëhet e ditur sasia e lëndës narkotike të kapur.

Mediat greke bëjnë me dije se ka patur një shkëmbim zjarri mes trafikantëve dhe policisë, e cila ka arritur ti neutralizojë vetëm me anë të snajperëve dhe helikopterit duke qëlluar nga ajri.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të ishullit Tzia, njofton zougla.gr. Bëhet me dije se fillimisht trafikantet dhe gomonia janë pikasur në afërsi të ishullit të Korfuzit, nga ku më pas janë ndjekur deri pranë ishullit Tzia. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img