Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Luftë në kufirin shqiptaro-grek, shkëmbim zjarri me policinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia greke është përfshirë në shkëmbim zjarri me disa narkotrafikantë të dyshuar shqiptarë në territorin grek, pranë Igumenicës.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme kur trafikanti shqiptar ka tentuar të ngarkojë në makinën e tij rreth 100 kilogram kanabis sativa. Droga ishte kaluar më parë nga kufiri i gjelbër dhe ishte fshehur pranë pyjeve.

Në këtë moment ka ndërhyrë policia e Igumenicës për të kryer arrestimin në flagrancë por është përballur me rezistencën e trafikantit shqiptar i cili ka hapur zjarr në drejtim të tyre dhe më pas është larguar në drejtim të kufirit shqiptar.

Më shumë
spot_img
spot_img