Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

‘Luftë’ me flakët në Shëngjin, rrezikohen disa banesa, ndërhyn dhe ushtria (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ba42a86677b2ed5137359ba038fdf8ce

Zjarri i rënë dje në malin në afërsi të portit të Shëngjinit vazhdon të përhapet.

Nga informacionet e fundit zyrtare, mësohet se në terren kanë zbarkuar dhe forca të ushtrisë për të shmangur djegien e banesave.

Terreni i thyer malor dhe erërat e forta po favorizojnë përhapjen e flakëve duke ua vështirësuar punën forcave zjarrëfikëse për shuarjen e zjarrit.

Zona në fjalë është djegur dhe 3 vite më parë, ku një zjarr i madh atë kohë shkrumboi disa hektarë kullota.

zjarr.jpg

flaket.jpg

shengjin.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img