Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Luftar Paja ngjitet në skenën e teatrit “Bylis” në 80 vjetorin e ditëlindjes, homazh edhe artistëve të ndarë nga jeta (DITËLINDJA)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Luftar Paja i bën nder skenës së teatrit “Bylis” në Fier. Ndaj dhe fierakët e pritën mirë, dhe zgjodhën ditëlindjen e 80 të humoristit të madh për të kremtuar edhe 50 vjetorin e Teatrit “Bylis” të Fierit.

Ceremonia e zhvilluar në Teater, u ndoq me sallën mbushur plot me artëdashës, por edhe personalitete të skenës, ardhur enkas për festimet e veçanta.

Gjithë aktiviteti nisi me homazh për të gjithë ata artistë fierakë, që janë larguar nga jeta, ndër të cilët, spikati në mënyrë të vecantë artistja e madhe Hajrie Rondo dhe homazhi për të.

Më vonë në skenë, nëpërmjet skeceve, u ngjit Gaz Paja, I veshur dhe imitues perfekt si Luftar Paja, aq sa edhe spektatorët, që shpërthyen në të qeshura, e kishin të vështirë ta dallonin, për shkak të timbrit të zërit aq të ngjashëm që kishin babë e bir.

Gjithsesi, skecet e ideuara nga I përhershmi Pëllumb Kulla që kishte ardhur enkas nga Amerika për këtë ditëlindje të vecantë, u duartrokitën gjatë nga publiku.

Dhe Fieri e vlerësoi siç i kishte hije Luftar Pajës. I cili në fund, mori duartrokitjet e të gjithëve dhe luajti edhe pjesën e vet në teatër. Edhe 100 mjeshtër i madh i humorit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img