Hapësire reklamuese

Bota

Lufta në Gaza/ Presidenti Biden bën thirrje për "pauzë humanitare"

Shkruar nga Newsbomb
Lufta në Gaza/ Presidenti Biden bën thirrje për "pauzë

Joe Biden thotë se ai mendon se duhet të ketë një "pauzë" humanitare në luftën Izrael-Hamas për të nxjerrë "të burgosurit" jashtë.

Presidenti po fliste në një mbledhje fondesh për fushatën e tij të rizgjedhjes kur një protestues e ndërpreu atë, duke bërë thirrje për një armëpushim.

"Unë mendoj se ne kemi nevojë për një pauzë," tha zoti Biden në përgjigje.

"Një pauzë do të thotë t'i jepet kohë për të nxjerrë të burgosurit."

Një pauzë humanitare është rekomanduar nga SHBA në Kombet e Bashkuara dhe është mbështetur nga Britania dhe Kanadaja, ndër vendet e tjera

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese