Hapësire reklamuese

Bota

Lufta në Gaza, OKB: Janë shkelur të gjitha të drejtat e njeriut

Shkruar nga Newsbomb
Lufta në Gaza, OKB: Janë shkelur të gjitha të drejtat e

OKB ne raportin vjetor të publikuar liston të gjitha shkeljet e të drtejtave të njeriut të cilat po i ndodhin popullit palestinez në luftën që po zhvillohet në Rripin e Gazës.

Raporti vjetor i Kombeve të Bashkuara ka identifikuar shkelje serioze të të drejtave të njeriut të kryera nga të gjitha palët në Izrael dhe në territoret palestineze.

Shefi për të drejtat e njeriut të organizatës, Volker Turk bëri thirrje për përgjegjësi dhe drejtësi për të nxitur paqen.

“Mosndëshkimi i rrënjosur… nuk mund të vazhdojë. Të gjitha palët duhet të përgjigjen për shkeljet e kryera gjatë 56 viteve të okupimit dhe 16 viteve të bllokadës së Gazës dhe deri më sot,” tha Turk në një deklaratë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese