Hapësire reklamuese

Bota

Lufta në Gaza, Ministria e Shëndetësisë: 19,500 palestinezë të vrarë

Shkruar nga Newsbomb
Lufta në Gaza, Ministria e Shëndetësisë: 19,500

Ministria e Shëndetësisë e udhëhequr nga Hamasi ka publkikuar numrin e përditësuar të viktimave palestineze nga bombardimet në Gaza që nga nisja e sulmeve më 7 tetor.

Sipas Ministria e Shëndetësisë rreth 19 mijë e 500 palestiznezë janë vrarë si pasojë e bombardimeve që ka kryer IDF-ja.

Ndërkohë të plagosur kanë mbetur edhe një numër i lartë, ku deri më tani regjistrohen të paktën 52 mijë të plagosur.

Nga pala e Izraelit nuk ka shifra të përditësuara, gjithashtu Izraeli ka kundërshtuar dhe pretendonse Hamasi po përdor ndikimin e tij mbi ministrinë për të rritur shifrat.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese