Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Lufta ndaj covid-19, Rama nxjerr grafikun me statistika: Ku renditet Shqipëria në raport me vendet e Rajonit (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

c190bb4e5731684f842d1689d4d2362b

Kryeministri Rama ka publikuar një grafik me statistika krahasuese, për sa i përket numrit të viktimave dhe të shëruarve për 1 milionë banorë, në vendet e Rajonit.

Shqipëria duket se nuk është as më mirë e as më keq krahasuar me vende si Kroacia, Bosnja e Slovenia.

Përsa i përket numrit të viktimave, vendi ynë është thuajse në linjë me Bosnjen, Maqedoninë Serbinë e Greqinë, ndërsa përsa i përket numrit të të shëruarve për 1 milionë banorë, vetëm Slovenia paraqitet më mirë.

grafiku.jpg

Krahas grafikut Rama shkruan: Bilanci i luftës bëhet në fund, por s’do lejojmë askënd të sabotojë çfarë kemi arritur deri këtu.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img