Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

LUFTA MË AFËR SE KURRË/ Vladimir Putin i jep urdhër ushtrisë të futet në Donetsk dhe Luhansk

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti rus Vladimir Putin ka dhënë urdhër për ushtrinë që të futet në Donetsk dhe Luhansk, du territoret në Ukrainë të cilat sot i njohu si të pavarura.

Sipas mediave të huaja, trupat ruse do të futen me misione paqeruajtëse, pork y veprim i Putin është një provokim i hapur për Ukrainën, e cila i konsideron ende Donetksun dhe Luhanskun territore të saj.

Situata po vijon të tensionohet akoma më shumë dhe lufta duket më afër se kurrë, pasi pritet që në lindje të Ukrainës të ketë përplasje mes ushtrisë ruse dhe asaj ukrainase. Ndërrohë, edhe NATO ka dënuar vendimin e Putin, teksa pritet lëvizja e radhës e Aleancës.

Më shumë


spot_img
spot_img