Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

LUFTA E AUDIENCËS/ Dy ditë më parë u ndoq nga vetëm 4 mijë ndjekës, sot Basha arrin shifra rekord, por Rama mbetet i pamposhtur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike mbrëmjen e sotme kanë qenë të ftuar respektivisht në emisionet “Opinion” dhe “Open”.

Vëmendja te të dy liderët ka qenë e madhe, pasi vetëm 3 ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 25 prillit. Mbrëmjen e sotme, ndryshe nga ajo e dy ditëve më parë, kryedemokrati Basha ka arritur një shifër të lartë ndjekësish, pasi mbi 23 mijë qytetarë kanë dëgjuar intervistën e tij.

Por sërish Basha nuk ka arritur të mposhtë kryeministrin Rama, i cili mbrëmjen e sotme ka arritur të kapë edhe shifrën e 40 mijë ndjekësve.

Përballjen e audiencës në rrjetet sociale e fitoi Rama, por përballja më e rëndësishme mes të dyve është në 25 prill, aty ku qytetarët me votën e tyre do të vendosin për kryeministrin e Shqipërisë në 4 vitet e ardhshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img