Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Luçiano BOÇI i pari që thyen herësin dhe “ndryshon” listën e Lulzim Bashës, ja kë “djeg” në Elbasan (EMRI-VOTAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Luçiano Boçi është i pari kandidat për deputet që kap dhe thyen herësin me 9646 vota që i takon Elbasanit, llogaritur nga totali i votave që ka marrë partia në këtë qark, pjesëtim numrin e deputetëve që ka siguruar kjo parti.

Boçit i duheshin më shumë se 9646 vota dhe deri më tani kur janë numëruar 508 nga 511 qendra votimi, ka marrë 11076 vota.

Automatikisht “digjet” kandidati i renditur i gjashti në listën e Bashës, Zheni Gjergji e cila ka marrë 2221 vota deri më tani. Por, duke qenë se kjo e fundit është grua dhe një kandidat nuk mund të djegë një kandidate grua, atëherë Luçiano Boçi i merr mandatin vendit të pestë, Eugen Isaj.

Screenshot 1 73
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img