Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
41 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

LSI prezanton PROGRAMIN për zgjedhjet e 25 prillit: Do ofrojmë garanci 1.000 dollarë për bebet, kur të jenë 25 vjeç do të kenë 25.000 dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4bbd3236e060cea68bfcde952d2e5a3c

Lëvizja Socialiste për Integrim është duke prezantuar programin e saj për zgjedhjet e 25 prillit. Program të cilin sipas kryetares Monika Kryemadhi, nëse vijnë në qeveri do ta zbatojnë në 5 muajt e parë.

Ndër prioritete e programit të LSI-së, ishte dhe grancia 1 mijë dollarë për të sapolindurit.

Sipas Kryemadhit, kjo granaci synon të mbështesë të rinjtë që në lindjen e tyre dhe deri kur të vendosin të krijojnë familje. “Kur ai të krijojë familje, pas 25 apo 30 vitesh, ai do të ketë 25 mijë dollarë, si mbështetje”, tha kryetarja e LSI.

“Prioritete tona kanë të bëjnë me punësimin, fuqizimin e ekonomisë, çështjen e shpopullimit. Ta ndalojmë atë që fëmijët tanë të punojnë në shtëpi. Për cdo fëmijë që lind ne do të ofrojmë garanci prej 1 mijë dollarësh. Kur ai të krijojë familje, pas 25 apo 30 vitesh, ai do të kete 25 mijë dollarë. Proritete tona do ti realiozojmë në 5 muajt e parë të qeverisjes”, tha Kryemadhi ndër të tjera.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img