Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“LSI nuk merr më shumë se 5 mandate”, Taulant Balla: Ilir Meta ta mbajë fjalën e dhënë se në 26 prill do të japë dorëheqjen, Berisha e ka “bekuar” në krye të opozitës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1746cd372a9a9ef63976bbd5f8916c8b

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Taulant Balla ka deklaruar ditën e sotme se LSI nuk do të marrë më shumë se 5 mandate deputetësh në zgjehdjet e 25 prillit.

AI tha se edhe presidenti Meta duhet ta mbajë fjalën e dhënë ditën e djeshme, se në 26 prill do të japë dorëheqjen në rast se zgjedhjet i fiton Partia Socialiste. Sipas tij, Ilir Meta është kryetari i opozitës me bekimin e Sali Berishës.

“Ilir Meta ta mbajë fjalën e dhënë dje, se në 26 prill do të japë dorëheqjen. Jo vetëm që do të fitojmë në mënyrë të ndershme, por Ilir Meta po mundohet ta shndërrojë 25 prillin në një referendum. Kryesimin e opozitës me bekimin e Sali Berishës e ka marrë Ilir Meta. Kanë hequr edhe një pikë në marrëveshje, për një këshill koordinativ të udhëhequr nga presidenti.
LSI nuk i kalon 5 mandate. Mbajeni shënim dhe më ftoni disa ditë pas zgjedhjeve”, tha Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img