Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

LSI nuk dorëzohet, dërgon në KQZ KËRKESË për regjistrim në zgjedhjet e 13 Tetorit

spot_img

Lajme të ngjashëm

6c04013446d99915cf28e2a2263d0d25

Ndonëse mbledhja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dështoi dhe nuk u shqyrtua kërkesa e aleatëve të Lulzim Bashës për zgjedhjet e 13 Tetorit, LSI nuk është dorëzuar.

Mësohet se Lëvizja Socialiste për Integrim do të dorëzojë sot në KQZ kërkesën për regjistrim në zgjedhjet e 30 Tetorit.

Raportohet se letra do të dorëzohet nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari.

Kujtojmë se sot është afati i fundit për t’u regjistruar në zgjedhjet e 13 Tetorit, ndërkohë LSI është e para që regjistrohet në këto zgjedhje.

Pritet që edhe parti të tjera të regjistrohen në KQZ, pasi aleatët e Bashës kanë deklaruar se do të jenë pjesëmarrës në zgjedhje.

c7eed603-c52c-48b9-9a3f-7209bc7ee1b5.jpg

Më shumë

spot_img