Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

LSI merr në mbrojtje Dashamir Xhikën, deputetët në sulm: Gjyq politik i Ramës, tenton të eleminojë kundërshtarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8f5338877a79825bed43fdf398c29dd2

Është zhvilluar sot seanca gjyqësore ndaj ish kreut të ARRSH, Dashamir Xhika i akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre me fondet miliona euro për rrugën Elbasan-Gjinar dhe Tiranë-Elbasan.

Gjykata e Elbasanit dhe Krimet e Rënda dhanë masën e sigurisë “arrest me burg” për Xhikën.

Por i menjëhershëm dhe njëzëri ka qenë reagimi i deputetëve të LSI-së të cilët e kanë quajtur një gjyq politik që vjen si një tentativë e kryeministrit Edi Rama për të eleminuar kundërshtarët e tij politikë.

Në mbrojtje të Xhikës kanë reaguar Floida Kerpaci, Endrit Brahimllari, Viktor Tushaj, Shezai Rrokaj, Petrit Vasili, e të tjerë.

dfwergh345rh4h.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img