Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

LSI “kthehet në vitin 2009” me 4 mandate në të gjithë Shqipërinë, deputetin e vetëm në Durrës ia rrëmben PS-ja (REZULTATI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

LSI-ja as vjen e tkurret në këto zgjedhje që mesa duket e kthyen këtë parti në vitin 2009 ku mori 4 mandate dhe bëri koalicion me PD e Sali Berishës.

“Lufta” po zhvillohet në Durrës e deri më tani LSI e ka të humbur pasi mandatin e pestë në rang vendi e humbi, me PS që ia rrëmbeu në Durrës.

albsig

Kështu qyteti bregdetar ndahet me 8 mandate PS dhe 6 mandate PD. Në total nga projeksionet e deritanishme PS ka 74 mandate, PD 59 dhe LSI 4.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img