Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

LSI-ja me rënie sipas SONDAZHIT, Kryemadhi: Është lajm i sponsorizuar nga Rama, mua më del me 40 deputetë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

75473e015a73af299dddce815a2a32f2

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar për rezultatet e sondazhit Piepoli të publikuar disa ditë më parë nga një faqe europiane që e tregon LSI-në me rënie 2 deri në 4%.

Por Kryemadhi ka thënë në “Top Albania Radio”, se sondazhi është bërë nga kompania e Baton Haxhiut dhe Karlo Bolinos, më pas është “sponsorizuar nga zyra e Ramës”.

Ajo tha se sipas faqes angleze “Straëpoll”, LSI do të arrijë 40 deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

“Ua them unë, ky është një sondazh. Ky është një lajm i sponsorizuar nga zyra e Ramës që e ka nxjerrë në një faqe europiane. Dhe shikoni çfarë thotë, ky institucion nxjerr edhe Piepolin, sondazhi që punon për Baton Haxhiun dhe Karlo Bolinon. Tani e ka nxjerrë LSI-në që do shkojmë 34 sipas rezultatit të këtyre. Mua më del 31.76% një sondazh që e bën një faqe angleze, pra ma nxjerr me 40 deputetë LSI-në”, deklaroi Kryemadhi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img