Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

LSI humb gjyqin me Erion Veliajn, Kolegji Administrativ i Gjykatës së Lartë nuk pranon rekursin dhe i jep të drejtë kryebashkiakut të Tiranës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëvizja Socialiste për Integrim ka humbur gjyqin ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, pasi e akuzontë këtë të fundit për shkelje të Kodit Zgjedhor.

Ka qenë Kolegji Administrativ i Gjykatës së Lartë që ka vendosur mospranimin e rekursit të paraqitur nga LSI ndaj vendimit të Kolegjit Zgjedhor.

“Ndaj vendimit të Kolegjit Zgjedhor Gjyqësor që ka shpallur moskompetencën nuk mund të ushtrohet rekurs i drejtëpërdrejtë në Gjykatën e Lartë,” thuhet ndër të tjera në arsyetimin e vendimit


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img