Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

LSI forcë e parë, kush do jetë kryeministri? Nëse LSI humbet a do japë dorëheqjen? Përgjigjet që jep Kryemadhi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi është pyetur se kush do jetë kryeminisër nëse LSI do jetë forcë e parë dhe nëse do të japë dorëheqjen kryetari nëse nuk del forcë e parë.

 Kryemadhi e ftuar në studion e Sokol Ballës anashkalon pyetjen në lidhje me kryeministrin duke thënë se LSI do ta kishte kryeministrin nëse del forcë e parë.

Ndërsa pyetjes nëse LSI do japë dorëheqjen nëqoftëse nuk del forcë e parë në 25 qershor Kryemadhi shprehet se një gjë të tillë e ka bërë vetëm Berisha. 

Kryemadhi: Nëse LSI do ishte forcë e parë do ta kishte kryeministrin e saj. Jam e bindur se LSI do ta ketë fatin të ketë kryeministër…

Balla: Çfarë ndodh në se LSI dështon a do të dorëhiqeni?

Nga çfarë kemi parë në zgjedhjet e kaluara e kishte për të dhënë dorëheqjen PS, pastaj doli çadra… por më pas e anashkaluam…

Vetën doktori e mbajti fjalën që dha dorëheqjen. Ne e kemi në statutut por nuk ka për të ndodhur se LSI do të jetë forcë e parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img