Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
2.1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

LSI fillon fushatën për zgjedhjet vendore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

LSI as vonon, e as nuk harron. Pasditen e sotme janë mbledhur strukturat e njësisë 6 në Tiranë për të rifilluar organizimin për zgjedhjet e pushtetit vendor. Edhe pse nuk ka ende  kandidat në garë për postin e kryetarit nga maxhoranca, duket se LSI ka filluar aksionin e maksimalizimit të votës së elektoratit për të përfituar sa më shumë këshilltarë në Këshillat Bashkiakë të qyteteve. Burime nga kryesia e kësaj partie bëjnë me dije se do të ketë një kalendar aktvitetesh dhe organizimesh për të gjitha strukturat në Tiranë. Baza do të njihet me ndarjen e re territoriale dhe shtrirjen dhe organizimin e ri të strukturave në bazë, duke u mbështetur në skemën e re.

Ndërkohë, të gjithë prezentë në takimin e djeshëm ishin kuriozë të dinin kandidatin për kryetar bashkie nga maxhoranca. Edhe pse nuk ka asnjë kandidat deri tani, strukturat e LSI kanë filluar punën për të bërë përzgjedhjen edhe të përfaqësuesve të LSI në këshillin bashkiak. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img