Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
32 °
Mar
30 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

LSI dërgon në Kuvend nismën për uljen e çmimeve të karburanteve: Iu shërben familjeve e bizneseve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka dërguar në Kuvendin e Shqiperise një nismë ligjore për uljen e çmimit të karburanteve.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë se ka kërkuar pezullimin e taksës së qarkullimit dhe karbonit. Ai shprehet se Kuvendi duhet të miratojë këtë nismë menjëherë, pasi është në të mirë të familjeve e biznezseve shqiptare.

albsig

“Kam paraqitur sot ne Kuvendin e Shqiperise Nisme ligjore per uljen e çmimit te karburanteve!(Dokumenti)

Kam kerkuar pezullimin e pageses se Takses se Qarkullimit dhe Takses se Karbonit.

Koha nuk pret. Demagogjia nuk i duhet kujt ne keto momente kritike.

Kuvendi duhet te miratoje menjehere kete Nisme Ligjore ne te mire te qytetareve dhe familjeve e bisneseve shqiptare.

Qytetaret duhen ndihmuar e mbeshtetur sot”, shkruan Vasili.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img