Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

LSI, Braimllari: Mosshpallja e gjendjes së emergjencës nga Tërmetet ka të bëjë me dëmshpërblimet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a6ff815002d6d2d3f6a650df69579a8f

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari shprehet se qeveria duhet të shpallë gjendjen e emergjencës për zonat e prekura nga tërmetet.

“Qeveria nuk mund të funksionojë si një organizatë. Ka ligje, struktura dhe protokolle sesi menaxhohen situata të tilla. Arsyeja e mosshpalljes së emergjences për zonat e prekura nga tërmetet ka të bëjë me dëmshpërblimet.”, u shpreh ai.

“Nëse qeveria e shpall gjendjen e emergjencës, ligji e imponon një dëmshpërblim në masën 100 përqind të çdo dëmi që prek popullatën. Ndaj Edi Rama të mos bëjë shoë nëpër fusha futbolli dhe stadiume, por të shpalli gjendjen e emergjencës që qytetarët të kenë mundësi të dëmshpërblehen për këtë fatkeqësi natyrore”, vijoi më tej Braimllari.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img