Lot gëzimi, momenti kur nxirret e gjallë vajza nga rrënojat e pallatit në Izmir

Publikuar tek: bota, më 15:43 30-10-2020 Lot gëzimi, momenti kur nxirret e gjallë vajza nga rrënojat e pallatit në Izmir

Një vajzë e re është nxjerrë e gjallë pak minuta më parë nga rrënojat e një prej pallateve të shembura në Izmir të Turqisë.

Janë mbi 10 personat që janë shpëtuar nga rrënojat e godinave të shembura nga tërmeti 6.7 ballë me epiqendër mes Turqisë dhe Greqisë. Izmiri është qyteti më i prekur ndërsa të paktën 10 të plagosur raportohen në ishullin gret Samos.

Sipas autoriteteve turke, 4 viktima dhe 152 të plagosur raportohen në Izmir dhe qytezat përreth.

38 ambulanca, 35 ekipe kërkim-shpëtimi dhe dy helikopterë kanë mbërritur në qytet.

rge4h4h4h4h.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gëzim dhe duartrokitje, ky është momenti emocionues kur një vajzë nxirret e gjallë nga rrënojat në Izmir (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.013218879699707
array(1) { ["section"]=> string(85) "lot-gezimi-momenti-kur-nxirret-e-gjalle-vajza-nga-rrenojat-e-pallatit-ne-izmir-225799" }