Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Loro Boriçi”, zbardhen transfertat nga qeveria për FSHF, plot 1.5 miliardë lekë të reja (Foto)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cb36b0a6bd5ffa3ed112a1f509abd737

Një shifër jo e vogël por 1.5 miliardë lekë të reja, e harxhuar nga buxheti i shtetit për Stadiumin Loro Boriçi në Shkodër, ku do të luhet në këtë vjeshtë edhe ndeshja e parë e kombëtares shqiptare.

Neësbomb.al në bashkëpunim me OJF Open Data Albania, ka gjetur tre transfertat e bëra nga Ministria e Arsimit dhe Sporteve për Federatën Shqiptare të Futbollit, në vitin 2015 dy prej tyre dhe një tjetër në vitin 2016.

Në fakt, ka pasur shumë debate dhe kontestime për një pjesë jofunksionale të stadiumit, që nga ana e tribunës, nuk arrihej të shihej ndeshja. Dhe disa vende, sipas projektit, nuk arriheshin të shiheshin. Ndërkaq, firma projektuese e stadiumit, Atelier4, u fajësua në atë kohë për projektin.

Por tashmë gjithçka ka marrë fund. Federata Shqiptare e Futbollit ka përvetësuar 1.5 miliardët nga buxheti i shtetit, për bërjen me shpejtësi e me nxitim të stadiumit Loro Boriçi.

asd3333333hot_1.jpg

LEXO EDHE: Nga projektet e dështuara te ato me shumë lekë, miku i qeverisë, Atelier4 “përlan” 1.7 miliardë lekë vetëm për 1 vit

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img