Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Lokomotiva fiton ndaj Skënderbeut, “vritini shqiptarët”, “Kosova është Serbi” dhe fishekzjarre në stadium

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një atmosferë aspak të përshtatshme për një ndeshje futbolli të nivelit europian, Lokomotiva e Moskës ka fituar me rezultatin 2-0 ndaj Skënderbeut.

Thirrjet raciste e kanë kaluar në plan të dytë ndeshjen e futbollit, pasi tifozët rusë kanë përsëritur koret e dëgjuara një vit më parë në stadiumin e Beogradit.

“Vritini shqiptarët” apo “Kosova është Serbi” ishin disa nga shprehjet raciste që u përdorën nga tifozët, duke arritur deri aty sa lojtari i skuadrës sqhiptare Marko Radas nxjerr topin për të sinjalizuar arbitrin me spikerin e stadiumit që bën thirrje për ndërprerjen e koreve raciste..

Golat për rusët janë shënuar në të dyja pjesët, fitore që është festuar me fishekzjarre, ndërsa Skënderbeu pas dy ndeshjeve të zhvilluara në Europa League ndodhet në vend të fundit me zero pikë.

Rezultatet e ndeshjeve të Europa League:

01.10.2015
19:00 EUL Group J AS Monaco 1-1 Tottenham
19:00 EUL Group L AZ Alkmaar 2-1 Athletic Bilbao
19:00 EUL Group I Belenenses 0-4 Fiorentina
19:00 EUL Group H Besiktas JK 1-1 Sporting Lisboa
19:00 EUL Group L FC Augsburg 1-3 FK Partizan
19:00 EUL Group I FC Basel 2-0 Lech Poznan
19:00 EUL Group J Karabakh Agdam 1-0 Anderlecht
19:00 EUL Group G Lazio 3-2 AS Saint-Étienne
19:00 EUL Group H Lokomotiv Moscow 2-0 Skenderbeu
19:00 EUL Group G Rosenborg BK 0-1 Dnipro
19:00 EUL Group K Schalke 04 4-0 Asteras Tripoli
19:00 EUL Group K Sparta Praha 2-0 APOEL FC
{mp4}22126{/mp4}

Më shumë

spot_img