Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Lokali hapur pas orës policore, gjobitet më 10 milionë lek pronari në Lushnjë, me nga 100 mijë lek ndëshkohen dhe 7 klientë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një pronar lokali në Lushnje është gjobitur me 1 milionë lekë të reja, pasi është konstatuar nga Policia se mbante hapur lokalin pa orës policore.

Po ashtu, policia ka ndëshkuar me 10.000 lekë gjobë shtatë klientët, të cilët ndodheshin ambientet e lokalit, gjatë orarit të ndaluar.

“Gjatë mbrëmjes së djeshme, në Ardenicë, Lushnjë, shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë kanë konstatuar të hapur jashtë fashës orare lokalin në pronësi të shtetasit A. D.

Nga shërbimet e Policisë, në bazë të Aktit Normativ Nr. 3, datë 15.03.2020, është vendosur masa administrative 1.000.000 lekë për pronarin e lokalit, shtetasin A. D dhe është vendosur masa administrative 10.000 lekë për shtatë klientët që ishin në lokal”, njofton Policia.

Më shumë

spot_img
spot_img