Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Lokalet në kryeqytet sjellin risinë: Kush vaksinohet merr kafe dhe ujë falas

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vaksina anti-Covid në shumë vende po bëhet e detyrueshme për qytetarët dhe ata të cilët ende nuk kanë marrë të dyja dozat nuk mund të frenkuentojnë shumë ambiente publike.

Duke kuptuar rëndësinë që vaksina ka për parandalimin e Covid-19 dhe shpëtimin e jetëve të shumë qytetarëve,   lokalet në Kosovë së fundmi ka ndërmarrë një ide mjaft kreative.

Në sheshin në Prishtinë, menaxherët e shumë lokaleve kanë marrë nismë që t’u ofrojnë kafe dhe ujë falas personave të cilët janë vaksinuar.

Adriatik Gashi, menaxheri një prej lokaleve tha se ata e kanë bërë këtë ofertë në mënyrë që të kontribuojnë në vetëdijësimin e qytetarëve për vaksinim.

“Ta kenë dëshminë për marrjen e vaksinës dhe nga ne e marrin nga një kafe dhe ujë prej shtëpisë”, tha ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img