Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Lojtari rezultoi i infektuar nga koronavirusi, ekipi Italian futet i gjithi në karantinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

e1bd97d7abbb888d6079d668d67ff5e4

Pasi një nga lojtarët e ekipit rezultoi i infektuar nga koronavirusi, e gjithë pjesa tjetër e ekipit u fut në karantinë nga frika e koronavirusit.

Bëhet fjalë për ekipin e Pianese, me qendër në Piancastagnaio (Siena), e cila luan në grupin A të serisë C italiane.

Vendimi për të karantinuar ekipin u mor nga autoritetet e shëndetësisë.

Lojtarit të infektuar iu zbulua virusi në një hotel në Alessandria, ku ishte në grumbullim me ekipin, pasi të nesërmen do të luanin ndeshjen e kampionatit.

Ai nuk luajti pasi kishte ethe dhe temperaturë, ndërsa shkoi në shtëpi, kurse ekipi u kthye në Piancastagnaio.

Në orët e para të mëngjesit ai u shtrua në spital, ndërsa pas analizave rezultoi se ishte infektuar me koronavirus, duke u mbyllur në izolim.

Gjendja e tij shëndetësore raportohet të jetë e mirë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img