Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

‘Lojrat e fatit i shkatërrojnë njerëzit’, Baba Mondi mesazh Ramës: Të hapen vende pune

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve, Haxhi Dede baba Edmond Brahimaj vlerësoi nismën e kryeministrit Rama për mbylljen e lojrave të fatit.

Baba Mondi ka edhe një mesazh për Ramën i cili, sipas tij, duhet të hapë më shumë vende pune.

“E vlerësoj këtë vendim nga kryeministri. Mbyllja e tyre është për të mirën e familjeve shqiptare. Lojrat e fatit janë të dënuara me ligj edhe me fe. Ato i mësojnë dembelë dhe i shkatërrojnë njerëzit. Por të hapen sa më shumë vende pune që të punësohen njerëzit” u shpreh ai.

 

Më shumë

spot_img