Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lojërat Olimpike Tokio 2021, Japonia nuk lejon hyrjen e spektatorëve të huaj për shkak të Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3888853cacce7e534117c92ed51ccce6

Organizatorët e Lojërave Olimpike në Japoni kanë njoftuar se këtë vit olimpiada do të zhvillohet pa tifozë, turistë e spekatorë të huaj.

Lojërat Olimpike të cilat u shtynë nga viti i kaluar për shkak të koronavirusit, janë planifikuar të hapen më 23 korrik deri në 8 gusht, me paraolimpiadën që do të vijojë nga 25 gushti në 5 shtator.

Vendimi u mor nga Komiteti Organizativ Olimpik Tokyo 2020 pas bisedimeve me Komitetin Olimpik Ndërkombëtar (IOC), organizatorët lokalë, qeverinë japoneze, qeverinë metropolitane të Tokios, si dhe Komitetin Ndërkombëtar Paraolimpik.

Shitësit e biletave nga jashtë do të jenë në gjendje të aplikojnë për rimbursime për blerjet e biletave olimpike dhe paraolimpike, megjithatë kostot për rezervimet e anuluara të hoteleve nuk do të mbulohen, konfirmoi CEO i Komitetit Organizativ të Tokios, Toshiro Muto.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img