Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Lojërat Olimpike: Del me Covid atleti amerikan që u bë i famshëm në 2016-ën pasi ndaloi garën për himnin kombëtar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Atleti amerikan i kërcimit të larti me shkop Sam Kendricks ka lënë Lojërat Olimpike në Tokyo 2020 pasi ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Kendricks është rezervist i Ushtrisë Amerikane i cili u bë i famshëm pasi në vitin 2016 në Rio de Janeiro, ai ndaloi në mes garën për të nderuar himnin kombëtar amerikan, që nisi të luhej në sfond. Në atë kohë ai fitoi medaljen e bronzit.

Vetëm pak ditë para se të rezultonte pozitiv me Covid-19, trajneri i Kendricks tha se atleti ndjehej 100% i shëndetshëm dhe do të vazhdonte garën pasi nuk kishte asnjë shqetësim.

Video nga Lojërat Olimpike Rio 2016:

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img