Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Lojë shahu me Presidentin? Rama: Besoj se Meta do dekretojë Sandër Lleshajn

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama është shprehur i bindur se Presidenti Ilir Meta do ta dekretojë deri të premten Sandër Lleshajn si ministër të Brendshëm.

 

I ftuar në Repolitix në Report Tv, Rama sqaroi edhe lojën e shahut që përmendi kur presidenti Meta refuzoi të dekretonte Lleshajn.

“Është thjesht eksperienca që më thotë asnjëherë mos thuaj fjalën e fundit të parën. Është një proces ku ka një ndërveprim dhe unë kam besim që Presidenti do të arrijë në konkluzionin e duhur dhe ajo që ndodhi me vendimin e  tij do të kalojë dhe Presidenti do të marrë vendimin që i takon për ta dekretuar ministrin e Brendshëm. Statusi i Sandër Lleshit nuk është aktiv”, u shpreh Kryeministri Edi Rama.  /newsbomb.al

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img